מיחם לשבת

מיחם לשבת מאפשר לדתיים ולשומרי מסורת ליהנות ממים חמים להכנת משקאות שונים ולשמור את מצוות השבת

מקורו של המיחם הוא בפיתוח של הסמובר הרוסי. כיום רוב המיחמים עשויים נירוסטה וניתן למצוא אותם בחנויות מוצרי החשמל. המיחמים מיוצרים במידות שונות ולמגוון שימושים, בהם גם מיחמים לפיקניק, מיחמים חד פעמיים,  מיחמים עם ברז, מיחמים בלי ברז, מיחמים לשימוש בשבת ועוד.

רוב המיחמים בנויים ממיכל מתכת וגוף חימום בתחתיתו. המיחם מחובר לחשמל שמספק אנרגיה. האנרגיה מחממת את גוף החימום וכך גם את המים שבמיכל. מיחמים מהווים דרך נהדרת לחימום מים ולשמירה עליהם בטמפרטורה הרצויה. בעבר, השתמשו בסמובר בעיקר להכנת תה ברוסיה, כשהניחו את מיכל המתכת על גבי פחם בוער על מנת לשמור על חום המים. השתמשו במים בכל פעם שרצו להכין משקה חם, מבלי להמתין לרתיחת המים בכל עת מחדש.

לצד החיסכון באנרגיה, הפתרון שמציע מיחם לשבת מאפשר לדתיים ולשומרי מסורת ליהנות ממים חמים להכנת משקאות שונים במהלך השבת, מבלי לחלל אותה. כמו כן, המיחם מאפשר לשמור כמות גדולה של מים במצב חם. ניתן להכין מספר רב של מנות משקה ולענות על צרכי משפחה שלמה. זאת, בעוד שקומקום חשמלי דורש הפעלה ידנית באמצעות מתג. הוא לא מאפשר למאמינים לשמור את מצוות השבת והוא מספק כמות קטנה יחסית של מים חמים.

יש לקרוא את הוראות השימוש לפני חיבור המיחם לחשמל, על מנת למנוע קצר ולשמור על בטיחות המשתמשים.

Call Now Button